Big Four 2017 results

Mændenes BIG FOUR-rekord indehaves af Anders Aaskov-Hansen med tiden 18:22:19, mens kvindernes BIG FOUR-rekord er sat af Lærke Lilleøre med tiden 19:39:48.

Har du gennemført BIG FOUR, men fremgår ikke af listen, bedes du skrive til [email protected]

Men

Rank

Name

Birth year

City

Telenor CPH Marathon

KMD 70.3

KMD IRONMAN

CPH Half

Total

1 Anders Aaskov-Hansen 🏆 1993 Aalborg 02:59:10 04:26:58 09:29:23 01:26:48 18:22:19
2 Súni Lamhauge 1968 Skælskør 02:50:50 04:38:31 09:46:58 01:21:04 18:37:23
3 Kristian Binger Hansen 1978 Roskilde 02:59:15 04:33:41 09:54:01 01:21:32 18:48:29
4 Anders Wøhlk Eriksen 1984 Glostrup 02:54:47 04:43:31 09:49:36 01:21:22 18:49:16
5 Carsten Holst Blunck 1967 Charlottenlund 03:07:18 04:45:44 09:41:54 01:24:49 18:59:45
6 Jim Schou Ancker 1981 Jyllinge 03:18:42 04:28:37 09:48:05 01:26:07 19:01:31
7 Kristoffer Espinoza 1982 Kastrup 03:06:45 04:32:33 10:00:23 01:22:48 19:02:29
8 Mikkel Dissing 1985 København S 02:58:34 04:38:51 10:10:05 01:19:39 19:07:09
9 Jakob Engell 1992 Kongens Lyngby 02:56:51 04:49:29 09:57:15 01:27:10 19:10:45
10 Christian Schmidt Paulsen 1993 København K 03:17:43 04:33:05 09:52:39 01:28:22 19:11:49
11 Poul Vestergaard 1977 Frederiksberg C 02:57:43 04:45:15 10:09:11 01:21:32 19:13:41
12 Robert Frandsen 1965 Kongens Lyngby 03:09:32 04:47:42 09:57:42 01:22:18 19:17:14
13 Christoffer Kronholm Hansen 1994 Odense C 03:07:30 04:37:19 10:19:32 01:25:18 19:29:39
14 Kenneth Ejsenhardt 1978 Kastrup 03:33:38 04:41:41 09:40:41 01:35:23 19:31:23
15 Viktor Mårup 1992 København Nv 03:02:21 04:41:11 10:24:36 01:24:33 19:32:41
16 Anders Ortmann Nielsen 1995 Charlottenlund 03:09:37 04:41:10 10:40:23 01:27:43 19:58:53
17 Carsten Sørensen 1976 Skælskør 03:30:15 04:43:00 10:26:57 01:30:06 20:10:18
18 Mikkel Kæmsgaard 1990 København Ø 03:15:01 04:58:55 10:32:49 01:23:49 20:10:34
19 Frederik Bang 1995 Aalborg Sv 03:06:31 05:03:00 10:41:07 01:24:03 20:14:41
20 Rasmus Jørgensen 1976 Fredensborg 03:26:04 04:54:56 10:23:15 01:32:01 20:16:16
21 Teddy Pedersen 1971 Fredensborg 03:35:27 05:02:29 10:12:53 01:27:33 20:18:22
22 Anders Normann Petersen 1982 Slangerup 03:47:47 04:35:18 10:18:35 01:37:22 20:19:02
23 Lasse Jonsson 1980 København Sv 03:35:53 04:58:25 10:05:43 01:39:23 20:19:24
24 Emil Christensen 1991 Karise 03:38:59 04:49:26 10:19:09 01:32:36 20:20:10
25 Claus De Lichtenberg 1982 København N 03:22:16 04:47:22 10:39:25 01:31:51 20:20:54
26 Simon Lindal 1971 Hørsholm 03:19:36 04:50:22 10:38:45 01:34:25 20:23:08
27 Johan Skriver Frydensberg 1969 Kongens Lyngby 03:41:12 04:51:24 10:22:09 01:36:03 20:30:48
28 Andreas Helms 1991 København Ø 03:22:55 04:52:41 10:35:58 01:40:00 20:31:34
29 Björn Ullbrand 1965 Löddeköpinge 03:34:19 04:52:47 10:37:46 01:29:17 20:34:09
30 Casper Hennie 1990 Odense C 03:22:35 04:57:28 10:46:36 01:29:23 20:36:02
31 Thomas Lue Lytzen 1978 København V 03:14:12 05:05:23 10:52:10 01:32:48 20:44:33
32 Frederick Kjærulff-Schmidt 1993 København K 03:30:32 04:56:56 10:47:04 01:32:11 20:46:43
33 Philip Mora-Jensen 1985 Virum 03:33:09 04:47:16 10:51:48 01:35:38 20:47:51
34 Daniel Thomsen 1990 Hellerup 03:22:34 04:53:13 11:11:40 01:27:16 20:54:43
35 Adem Asci 1978 København S 03:27:25 05:09:31 10:44:33 01:38:48 21:00:17
36 Jeppe Ulrich 1967 Holte 03:20:29 05:01:44 11:05:55 01:38:01 21:06:09
37 Morten Berdiin Nielsen 1992 Gentofte 03:31:58 04:51:49 11:05:44 01:41:38 21:11:09
38 Alexander Brix Petersen 1995 København V 03:25:22 05:07:37 11:11:27 01:33:27 21:17:53
39 Anders Hvid 1989 Roskilde 03:55:24 04:59:39 10:42:07 01:44:03 21:21:13
40 Lars Herløv Hansen 1971 Herlev 03:37:35 04:55:22 11:22:10 01:29:59 21:25:06
41 Christian Øhrstrøm 1987 København Ø 03:56:47 05:10:26 10:42:30 01:41:31 21:31:14
42 Christian Hjortkjær 1971 København V 03:44:24 05:11:30 11:03:04 01:39:26 21:38:24
43 Casper Kjærsgaard 1980 Farum 03:28:13 05:25:32 11:15:39 01:29:11 21:38:35
44 Robin Svendsen 1968 Stensved 03:36:56 05:18:23 11:12:14 01:38:58 21:46:31
45 Michael Gamst 1975 København Ø 03:30:33 05:14:53 11:23:24 01:42:52 21:51:42
46 Dennis Frederiksen 1973 Ballerup 03:56:06 05:19:33 11:07:21 01:43:52 22:06:52
47 Michael Andersen 1973 Vordingborg 03:53:28 05:29:31 11:08:54 01:36:21 22:08:14
48 John Lauritsen 1966 Charlottenlund 03:51:40 05:20:42 11:10:50 01:48:33 22:11:45
49 Allan Hendrichsen 1900 Jyllinge 03:51:27 05:16:23 11:24:37 01:49:40 22:22:07
50 Thomas Bergonel 1981 Gentoftegentofte 04:11:35 05:22:49 11:12:45 01:41:26 22:28:35
51 Kristian Høj 1968 Hårlev 03:59:03 05:23:44 11:28:31 01:47:58 22:39:16
52 Henrik Lynge Petersen 1968 Nykøbing Sj. 03:54:38 05:17:33 11:38:46 01:53:09 22:44:06
53 Lars Egeskov Christensen 1971 Høng 04:01:04 05:04:24 12:05:58 01:40:01 22:51:27
54 Mathias Wolter 1988 Ringsted 03:55:08 05:13:12 12:09:00 01:39:35 22:56:55
55 Anders Berggren Hansen 1977 København N 03:31:45 05:42:56 12:12:03 01:39:42 23:06:26
56 Thomas Gundersen Thaarup 1984 København K 03:53:23 05:33:14 11:53:58 01:48:33 23:09:08
57 Peter Letting 1967 Frederikssund 04:13:53 05:30:11 11:30:05 01:55:10 23:09:19
58 Jørgen Thyme 1964 Værløse 03:51:01 05:39:40 12:03:42 01:35:21 23:09:44
59 Stefan Dall 1992 Odense 04:12:10 05:18:44 12:02:47 01:38:38 23:12:19
60 Kim Trier Lundager 1974 Viby Sjælland 03:49:29 05:31:25 12:12:25 01:47:44 23:21:03
61 Klaus Matzen 1971 Herlev 04:00:10 05:23:25 12:13:14 01:50:38 23:27:27
62 Henrik Lindeberg Wittenkamp 1977 Glostrup 03:54:55 05:45:05 12:08:50 01:39:54 23:28:44
63 Rasmus Aabo 1976 Virum 04:10:50 05:04:25 12:34:23 01:42:28 23:32:06
64 Morten Felsvang 1972 København Ø 03:58:34 05:24:45 12:43:08 01:42:38 23:49:05
65 Rasmus Gjerløv 1989 Herlev 03:56:01 05:29:07 12:49:52 01:43:00 23:58:00
66 Christian Martinussen 1981 Vanløse 03:56:19 05:58:00 12:32:45 01:37:00 24:04:04
67 Flemming Thomsen 1964 Stenløse 04:03:43 05:50:36 12:32:05 01:51:57 24:18:21
68 Torben Sand 1965 Humlebæk 04:07:00 05:44:51 12:46:51 01:49:45 24:28:27
69 Que Son Vu 1979 København Sv 03:35:28 05:01:15 14:33:46 01:30:54 24:41:23
70 Henrik Holmberg 1987 Humlebæk 03:42:11 06:11:52 13:21:03 01:43:02 24:58:08
71 Lars Lochmann 1967 Virum 04:18:38 05:36:37 13:32:06 01:42:30 25:09:51
72 Thomas Mikkelsen 1986 Randers 03:30:02 05:18:09 14:46:39 01:39:16 25:14:06
73 Ulrich Cort Hansen 1974 Nordhavn 05:06:37 05:48:10 12:31:06 01:48:43 25:14:36
74 Bo Norstrøm Skou 1965 Kastrup 03:48:48 06:21:36 13:31:16 01:46:24 25:28:04
75 Peter Hansen 1966 Søborg 04:52:40 05:55:39 12:48:43 02:05:59 25:43:01
76 Haraldur Juliusson 1966 Hvidovre 03:46:37 05:59:46 14:07:12 01:52:00 25:45:35
77 Mads Bjørkholm 1990 København 05:34:01 05:31:36 12:50:34 01:58:11 25:54:22
78 Birger Jensen 1973 Kongens Lyngby 05:03:20 05:41:37 12:55:45 02:13:52 25:54:34
79 Jonas Blom 1978 Sorø 03:56:25 06:21:57 14:05:29 01:37:09 26:01:00
80 Flemming Bekker-Gregersen 1974 Nærum 04:59:46 06:49:14 12:25:46 01:57:34 26:12:20
81 Peter Hallengreen 1977 Helsingør 04:46:44 06:46:40 12:51:14 01:59:01 26:23:39
82 Andreas Malle 1984 København Ø 04:39:10 05:58:57 13:34:18 02:12:19 26:24:44
83 Umut Karamahmut 1981 København K 04:22:40 06:46:10 13:23:09 01:55:05 26:27:04
84 Mikkel Fisker 1977 Ølstykke 04:25:34 06:13:45 14:00:23 01:50:26 26:30:08
85 Mikael Christensen 1979 Støvring 04:14:37 06:28:13 14:35:56 01:55:52 27:14:38
86 Thomas Cort Hansen 1974 Nordhavn 05:35:46 06:16:52 13:42:16 01:53:13 27:28:07
87 Dennis T. Seiler-Holm 1979 Helsingør 04:57:56 06:49:29 13:36:18 02:05:02 27:28:45
88 Carsten Berg 1983 Odense C 04:25:43 06:24:10 15:01:43 01:54:19 27:45:55
89 Kenneth Wils 1996 Hillerød 05:03:21 06:18:33 14:27:45 02:04:20 27:53:59
90 Franck Bjarup Voss 1964 Herlev 04:43:29 07:19:51 15:20:04 02:09:55 29:33:19
91 Daniel Pedersen 1979 København K 05:09:46 06:50:02 15:09:45 02:29:58 29:39:31

Women

Rank

Name

Birth year

City

Telenor CPH Marathon

KMD 70.3

KMD IRONMAN

CPH Half

Total

1 Lærke Lilleøre 🏆 1990 Helsingør 03:21:28 04:37:14 10:13:46 01:27:20 19:39:48
2 Frederikke Idon-Andersen 1990 Holte 03:30:51 05:07:14 10:26:12 01:31:39 20:35:56
3 Caroline Wolf 1995 03:29:11 04:41:58 10:46:44 01:38:47 20:36:40
4 Anna Søndergaard 1988 København S 03:35:56 04:59:37 10:38:26 01:34:42 20:48:41
5 Maja Haastrup Ishøi 1977 Skovlunde 04:03:30 05:10:32 10:42:13 01:43:52 21:40:07
6 Anette Rose Bucio 1983 Hvidovre 03:38:29 05:25:49 11:44:09 01:35:25 22:23:52
7 Sanne Nissen Møller 1971 Kastrup 04:09:17 05:09:44 11:31:49 01:39:28 22:30:18
8 Majbrit Demant 1967 Søborg 03:49:54 05:33:29 11:28:57 01:45:35 22:37:55
9 Marianne Mosbæk 1972 Kongens Lyngby 03:39:09 05:26:54 11:53:02 01:41:03 22:40:08
10 Katja Adelheid Schön 1967 Værløse 03:54:13 05:40:57 12:28:02 01:42:20 23:45:32
11 Michelle Guldborg Hagelberg 1967 Hedehusene 04:17:19 05:39:44 11:57:58 01:55:51 23:50:52
12 Anette Lauenborg 1965 Vordingborg 03:46:38 05:46:48 12:30:35 01:49:31 23:53:32
13 Viktoria Sjødahl 1996 Virum 04:06:26 06:03:46 12:30:57 02:12:24 24:53:33
14 Ina Degn Jensen 1982 København S 04:47:52 06:08:08 13:55:01 02:07:13 26:58:14
15 Maja Marie Strømmen 1977 Søborg 04:43:29 06:26:31 13:54:01 02:13:02 27:17:03
16 Trine D. Lundsfryd 1971 Hellerup 05:00:15 06:22:35 14:01:06 01:54:21 27:18:17